Ліцей є державним закладом загальної середньої освіти ІІІ ступеня з профільним навчанням і допрофесійною підготовкою, який забезпечує здобуття ліцеїстами повної загальної середньої освіти, їх виховання, отримання поглибленої юридичної та посиленої фізичної підготовки, формування вмінь і навичок, необхідних для навчання у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління МВС України та у закладах вищої освіти МОН України.

На навчання до ліцею приймаються за направленнями територіальних органів Національної поліції України, Національної гвардії України, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України та Національної академії внутрішніх справ (далі – комплектуючі органи) придатні за станом здоров’я діти громадян України, які закінчили у рік вступу 9-й клас закладу загальної середньої освіти та мають базову середню освіту.

Метою діяльності ліцею є соціальний захист дітей, забезпечення всебічного гармонійного розвитку особистості, формування у них поваги до Закону та готовності до правоохоронної діяльності.

Вихованці ліцею залучаються до роботи наукового товариства «Ерудит», є активними учасниками та неодноразовими переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних дисциплін, конкурсу-захисту науково- дослідницьких робіт Київського відділення МАН України.

Щороку в ліцеї проходять урочисті заходи, найвизначнішими з яких є посвята першокурсників у ліцеїсти та випуск, під час яких вихованці закладу складають клятву ліцеїста або ж випускника юридичного ліцею. У закладі функціонують навчальні кабінети, які обладнані сучасними інтерактивними комплексами, бібліотека, спортивна та тренажерна зала, спортивний майданчик.

Ліцеїсти під час навчання проживають у спеціально обладнаних приміщеннях ліцею та забезпечуються за рахунок держави речовим майном та харчуванням у порядку та за нормами, що визначаються нормативно-правовими актами.

Зарахування до ліцею здійснюється відповідно до Правил відбору та прийому на навчання до Київського ліцею безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання імені Ярослава Кондратьєва.