В Навчально-науковому інституті №3 (вул. Колекторна, 4) навчаются курсанти за наступними напрямами:

1. Підготовка кадрів для підрозділів превентивної діяльності за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність»;

Після засвоєння теоретичних азів загально-юридичних навчальних дисциплін, курсанти закріплюють практичні навички майбутніх правоохоронців у питаннях здійснення поліцейських операцій, затриманні озброєних та інших суспільно-небезпечних осіб. Практичні виїзні заняття зі спеціальної, гірно-альпініської підготовки для курсантів проводяться на базі підрозділів спеціального призначення Головного управління Національної поліції України із залученням кращих фахівців-практиків. Отриманні знання курсанти мають змогу закріпити під час забезпечення публічної безпеки та порядку в столиці, під час проведення вітчизняних та міжнародних культурно-масових та спортивних заходів.

В межах спеціального курсу з попередження домашнього насильства в сім’ї, на базі Інтерактивного навчального полігону, курсанти відпрацьовують ситуативні завдання щодо превентивних дій поліцейських під час виникнення побутових конфліктів та можливих випадків порушення прав дитини.

2. Підготовка психологів для Національної поліції України за спеціальністю 053 «Психологія».

В сучасному кабінеті психоемоційного регуляції під час освітнього процесу здійснюється навчання майбутніх психологів зі новітніми світовими технологіями і практиками психологічного супроводження професійної діяльності.